runnig

Zadbaj o formę! Rusz się!

Obecnie panuje wszechogarniająca moda na bycie fit. I bardzo dobrze! Nie ma nic lepszego, niż dzienna dawka sportu dla Twojego organizmu. Zostaw fotel w spokoju, odłóż pilot do telewizora, wyjdź na zewnątrz, spotkaj się z ludźmi i zacznij działać w kierunku swojej formy. Nie tylko na wakacje, ale i na cały rok.

FIT’owy zawrót głowy!

Pamiętaj, że bycie fit to tryb życia łączący ćwiczenia fizyczne z dietą. Zajmijmy się jednak tutaj aktywnością fizyczną, która powinna stanowić elementarny element w życiu każdego z nas. Martwisz się, że mimo wszystko nie dasz rady?

Nie martw się na zapas! Spróbuj, a przekonasz się o zbawiennym wpływie ruchu na Twoje ciało. Kiedy ćwiczysz, Twój organizm wytwarza hormony szczęścia, dotlenia się i wbrew pozorom dostarcza Tobie dodatkowej dawki energetycznej. Twój organizm naprawdę to potrafi!

Popraw sobie humor sportem!

Kiedy tylko się ruszasz, powoli wykształcasz sobie pewien zdrowy nawyk, który tysiące lat temu stanowił podstawową funkcje przetrwania naszych przodków. Nasz organizm jest zaprogramowany na ruch, a jego ograniczanie jest jedynie efektem postępującej cywilizacji, informatyzacji oraz stłumienia instynktu przetrwania i walki o pożywienie z naturą.

Nikt nie wymaga od Ciebie skrajnej zmiany swoich dotychczasowych przyzwyczajeń. Zacznij od małych kroków, które będą sprawiały Ci przyjemność, ponieważ będziesz w stanie im podołać. W miarę upływu czasu zwiększaj dawkę ruchu, aż w końcu stanie się nieodłącznym elementem Twojego standardowego trybu życia.

Wydłuż swoje życie

bieganieJeżeli będziesz regularnie uprawiać sport i się ruszał, z pewnością wszystkie procesy starzenia się Twojego organizmu ulegną spowolnieniu. Dlaczego?

Poruszanie się zapewnia sprawność fizyczną, ponieważ spełnia się funkcję, dla których nasz organizm został skonstruowany właśnie w taki, a nie inny sposób. Zgodnie z najnowszymi badaniami regularne treningi sprzyjają zachowaniu prawidłowej sylwetki, czyli nie „zmalejesz”, jak to często bywa w przypadku starszych osób. Zachowasz ponadto młody wygląd i z pewnością niejeden przypisze Ci znacznie niższy wiek, niż będziesz miał w rzeczywistości. Poza tym poprawisz wydolność układu oddechowego i krwionośnego. Wciąż uważasz, że nie warto?

Uczyń z ruchu swoje hobby!

Dlaczego tak wiele osób traktuje sport jako pewnego rodzaju udrękę, obowiązek, zamiast cieszyć się z radości, którą daje oraz widocznych skutków zdrowotnych? Ludzki organizm szybko przyzwyczaja się do wygody, przyjmując ją jako z pozoru najlepszy sposób spędzenia swojego czasu wolnego. Jest to jednak fałszywa wizja przyjemności, której nie sposób porównać z zaletami płynącymi z aktywności ruchowej.

Nie siedź zatem w domu. Zaproś znajomych, asymiluj się z sąsiadami, zapisz się do kółka sportowego w Twojej okolicy lub stwórz własne. Ciesz się przyrodą, korzystaj z dobrodziejstw natury, która Cię otacza.

Zacznij być aktywnym człowiekiem sukcesu!

Ruch poprawi Twoje samopoczucie i zwiększy pewność siebie. Zobaczysz, jak już po kilku minutach biegania, czy jazdy na rowerze zaczniesz się uśmiechać i będziesz chciał dzielić się tą z energią z innymi. Pozytywne myślenie nakręca pozytywne działanie. Pamiętaj o tym!

Im więcej energii zakumulujesz, tym więcej pomysłów dostarczy Ci Twój świeżo dotleniony mózg. Zobaczysz, że zmiany staną się Twoim uzależnieniem, od których nie będzie odwrotu w żadną inną stronę. Pomożesz sobie, być może pomożesz również innym. Twoje pozytywne nastawienie przysłuży się społeczeństwu, nawiążesz nowe znajomości i zostaniesz człowiekiem sukcesu w sprawach, które dotąd nurtowały Cię i przytłaczały ze względu na brak życiowej energii do działania.

Mobilizując się do sportu udowadniasz sam sobie, że możesz zmotywować się także do spełnienia innych postawionych lata temu celów.

Ciesz się zatem piękną sportową sylwetką i korzystaj z życia!