jakich produktów unikać podczas odchudzania

Jakich produktów unikać podczas odchudzania?

Odchudzanie jest procesem złożonym,w którym należy przede wszystkim kontrolować swoją dietę. Brak zracjonalizowanego menu może przyczynić się do pozyskania dodatkowych kilogramów, niż ich utraty.

Nie pozwól zatem, by pokonały Cię złe nawyki żywieniowe. Podejmij wyzwanie, stań na wysokości zadania i rozpocznij walkę z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Skup się w tym celu na prawidłowo skomponowanej diecie i unikaj produktów, które dadzą Ci wyłącznie chwilowe poczucie satysfakcji.

Wróg nr 1 – Fast Food

fast foodDomeną takiego jedzenia jest niewyobrażalnie pyszny i zarazem uzależniający smak tłustego jedzenia hurtowo przygotowywanego często na już przepalonym oleju, które nie ma żadnych wartości odżywczych. Dlaczego? Bo zawiera jasne pieczywo, smażone mięso zazwyczaj oddzielane mechanicznie (czyli tak naprawdę wszystko to, co pozostało po oddzieleniu mięsa. Nie ma więc zbyt dużo wspólnego z prawdziwym mięsem), a także szczątkowe ilości sałaty, bądź pomidora, być może nie pierwszej świeżości. Gdyby nie tłuszcz, prawdopodobnie nikt nie zajadałby się tymi produktami ze smakiem. Jest to jednak element uzależniający. Tłuste jedzenie przyciąga, bo lepiej smakuje. Zastanów się, czy chcesz skończyć jako jeden wielki hamburger? W końcu jesteś tym, co jesz!

STOP napojom gazowanym!

Nikt nie może mieć najmniejszych wątpliwości, iż kilka łyków barwionego napoju z dwutlenkiem węgla nie jest bombą kaloryczną. Przede wszystkim napoje gazowane są wyposażone w cały pakiet cukrów prostych, których nadmiar odkłada się w postaci tkanki tłuszczowej. Często w procesie ich produkcji dodaje się także liczne barwniki i „poprawiacze” smaku, które nie wnoszą niczego dobrego do organizmu, jedynie wpływają negatywnie na uzębienie oraz dodają zbędnych kilogramów. I tak łyk po łyku. Tyczy się to również soków, które najczęściej stanowią wodę z dodatkiem koncentratu + kilka wspomnianych wyżej substancji.

By wspomóc swoje odchudzanie, zamień te napoje na wodę mineralną, czy owocowe i ziołowe herbatki. Z pewnością zaspokoisz pragnienie, a będziesz przy tym zdrowszy i pełen wigoru.

Powiedz NIE produktom „Light”!

Dlaczego należy odstawić takie produkty? Ponieważ są „light” tylko z pozoru. Tak naprawdę ich kaloryczność ograniczono jedynie w niewielkim stopniu. Najczęściej wiąże się to z zredukowaniem ilości tłuszczu w danym produkcie. Jaki jednak z tego pożytek, skoro zastąpi się tą ilość dodatkowym cukrem?

Zgodnie z publikowanymi badaniami podczas diety odchudzającej korzystnie z takich produktów powoduje przeciwstawny efekt. Wiesz, dlaczego? Ponieważ osobom na diecie wydaje się, że napis „light” jest przyzwoleniem na spożycie większej ilości danego pokarmu.

Pozorna polityka odchudzająca zawarta w takich produktach + ich nieograniczone spożywanie daje murowany efekt w postaci zwiększenia wagi.

Batoniki energetyczne sposobem na.. zatrzymanie odchudzania

Zadajesz pewnie sobie teraz pytanie, jak to możliwe, że tak popularny produkt może mieć aż tak negatywny wpływ na Twoją masę ciała i prowadzony trening? Oto odpowiedź: w trakcie ćwiczeń dostarczenie do organizmu takiej dawki glukozy powoduje zatrzymanie spalania tkanki tłuszczowej, ponieważ ludzkie ciało przyjmuje to jako sygnał do pobierania energii ze zjedzonego batonika, a nie z rezerw, których chciałbyś się pozbyć. By może spalasz to, co jesz, lecz nic poza tym.

Wiele produktów dostępnych na rynku, w które zaopatrują się osoby na diecie „czarują” Klientów ich cudownym działaniem, tymczasem skutek jest całkowicie odwrotny. Uwierz w siłę produktów nieprzetworzonych i całkowicie naturalnych, a osiągniesz wymarzoną wagę.